13. Sanayi Kongresi 8 Ekim 2015

13. Sanayi Kongresi İstanbul’da gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl “21. Yüzyılla Büyük Yüzleşme” temasıyla düzenlenen Sanayi Kongresi, bu yıl 8 Ekim 2015 tarihinde “Vasatlıktan Çıkış için: İnsan ve Kültür” başlığıyla İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Serbest kürsü çalıştaylarının eş zamanlı olarak düzenlendiği kongrede; nasıl bir üretim, nasıl bir insan, nasıl bir işbirliği ve nasıl bir sürdürülebilirlik soruları tartışmaya açıldı.

Kongrede; Emin Çapa, Ahmet Çalık, Agah Uğur, Ahmet Nazif Zorlu, Mustafa Denizli, Demet Akbağ, Sermiyan Midyat ve Ali Nesin gibi ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış uzman konuşmacılar yer aldı.

Ayrıca, Finlandiya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Risto E.J. Penttila da, 13.Sanayi Kongresi’nde bir konuşma gerçekleştirdi. Pentilla yaptığı konuşmada; kadınların iş gücüne dahil edilmesinin ülkedeki ticarete büyük ölçüde katkı sağlayacığını vurguladı. Finlandiya’nın mühendisler ülkesi olduğu sözlerini ekleyen Penttila “Başbakanımız dahi mühendis, ülkeyi şirketini yönetir gibi yönetiyor.” dedi.

Kongrede gerçekleştirilen sunumlara ve konuşmacıların bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.