Anasayfaİklim DeğişikliğiKarbon Piyasaları

Afrika Karbon Forumu 28 Haziran’da Başlıyor

Afrika Karbon Forumu 28 Haziran’da Başlıyor

8.Afrika Karbon Forumu bu yıl yatırım, finans, kalkınma fırsatları ve iklim değişikliği gibi konu başlıklarını tartışmaya açmak için 28-30 Haziran tarihlerinde Kigali, Rwanda’da yapılacak. Konferansın organizatörleri arasında Birleşmiş Milletler Çevre Programı, Uluslararası Emisyon Ticaret Birliği, Dünya Bankası Grubu ve Afrika Kalkınma Bankası bulunuyor.

Karbon Forumu Topluluğu 2015 Aralık ayında Paris’te COP21 olarak adlandırılan iklim değişikliği konusunda ses getiren evrensel bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma Afrika için sadece büyük zorluklar değil aynı zamanda heyecan verici ulusal bir amacın ürünü olan düşük karbon oranının gelişimi, iklim finansmanı, pazar odaklı yaklaşımlar, teknoloji transferi ve kapasite geliştirme için ulusal hareket ve artan uluslararası işbirliği  politikaları için de yeni bir çağın başlangıcı oldu.

Forum’da iklim değişikliği ile ilgili proje geliştiriciler, politika üreticiler, finans kurumlarının temsilcileri, özel sektörden katılımcılar bir araya gelerek Afrika için farklı fırsatları, iklim değişikliğinin önlenmesi, düşük emisyon geliştirme stratejileri hakkında eğitim fırsatları ve karbon kredisi talebi gibi konular üzerinde tartışma yürütecekler.

Konferansa kayıt olmak için tıklayınız.