Bilbao Kentsel ve Liderlik Diyalogları

Bilbao Kentsel İnovasyon ve Liderlik Diyalogları (BUILD) gerçekleştirildi.

German Marshall Fund (GMF) tarafından desteklenen Bilbao Kentsel İnovasyon ve Liderlik Diyalogları,  (The Bilbao Urban Innovation Leadership Dialogues – BUILD) 16-19 Eylül 2015 tarihlerinde Bilbao’da gerçekleştirildi.

BUILD’e Amerika ve Avrupa başta olmak üzere pek çok ülkeden 100’ün üzerinde sivil toplum lideri  ve temsilcisi katıldı. Bir araya gelen katılımcılar, adil ve sürdürülebilir kentsel dönüşüm inisiyatiflerine öncülük etmek ve kentlerin küresel işbirliklerinin desteklenmesi için sivil ekosistemin ve liderlerin geliştirilmesi konularında fikir paylaşımında bulundular.

Toplantı kapsamında ayrıca pek çok farklı atölye çalışması da düzenlendi. Düzenlenen atölyeler konu olarak 1. Oturumda kentsel gelişimin ekonomik, sürdürülebilir olmasının formüllerini arayan  2. Oturumda ise bu formüller için strateji oluşturulmasını hedefleyen yuvarlak masa toplantıları ile gerçekleşti.

Aynı zamanda etkinlik boyunca, MONOCLE Radyo Programı katılımcılar ile röportajlar gerçekleştirdi. Röportajlara buradan ulaşabilirsiniz. (1), (2)

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen BUILD 2014 raporuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Please follow and like us: