“Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri”

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri bu sene başarılı olan 10 finalistini belirledi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yürütülen ve Uluslararası Gençlik Vakfı, Sylvan/Lauren Vakfı ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle uygulamaya konulan Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri programı 2010 yılından bu yana her sene düzenlenmektedir.

Bu yıl için düzenlenen Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri 30 Eylül itibariyle başvurularını tamamladı. İkinci aşama olarak toplanan başvurular sonrasında 20 yarı finalist belirlendi. 26 Ekim tarihinde ise son 10 finalistin belirlendiği mülakatlar tamamlandı. Belirlenen finalistler, 09-13 Kasım tarihleri arasında finalist eğitimlerine katılım sağlayacak ve 12 Kasım’da ise finalistlerin ödül töreni gerçekleştirilecek.

Finalist olarak belirlenen genç girişimciler listesi şu sekilde: Şebnem Yaraç / Misafirpetver, Ahmet Kurnaz / Proje Panosu, Kenan Kahya / Yasemin – Yırca, Hasibe Akın / Kentte Permakültür, Özge Özmen / Sosyal Atölye, Mesut Keskin / e-bursum, Mübeccel Ekerbiçer / Monage , Emrah Kurum / Çevreci Etkinlikler, Müslüm Emir Akgün / Gaymag, Caner Pınarbaşı / Bideneyim.

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri, yaşadıkları toplum için sosyal fayda içeren değişimler çerçevesinde fikir ve uygulama noktasında inisiyatif alan genç bireylerin güçlendirilmesini hedeflemektedir. Her yıl düzenlenen programda genç bireylerin başvuruları doğrultusunda ele alınan fikirler; mutlaka bir sosyal fayda yaratmış olmak durumundadır ve aynı zamanda bu fikirlerin sürdürülebilir olması da beklenmektedir.

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri programı, 18-29 yaş aralığında olan ve Türkiye’de yaşayan tüm gençlerin katılımına açıktır.

Please follow and like us: