AnasayfaSürdürülebilir KalkınmaKalkınma Hedefleri

Galatasaray, UNDP ve Yoksulluğa Karşı Mücadele

Galatasaray, UNDP ve Yoksulluğa Karşı Mücadele

Galatasaray Spor Kulübü, BM Kalkınma Programı kapsamında 2030 yılına kadar dünyadaki yoksulluğu sona erdirme amacıyla UNDP ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden biri olan Galatasaray Spor Kulübü tarafından; Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı (UNDP) çerçevesinde, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) doğrultusunda yeni bir anlaşma imzalandı.

BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Cihan Sultanoğlu imza töreninde, “Spor, büyük gayelerin başarılmasına katkı sağlayacak ciddi bir pozitif enerji oluşturabilir. Galatasaray’ın bu desteği, dünyadaki yoksullukla mücadele çabalarına önemli bir katkı sağlayacak” açıklamasında bulundu.

Bu anlaşmaya göre, UNDP ve dünya çapında bir futbol takımı, eğitim kurumu ve uluslar arası spor markası olan Galatasaray Spor Kulübü; futbol maçları ve kampanyalar düzenleyecek, buradan elde edilecek finansmanla dünya genelinde yoksulluk, eşitsizlik ve dışlanma ile mücadele projelerine yatırım yapacak.

Bu bağlamda, “Kimseyi geride bırakma” diyen kamu spotunda; Selçuk İnan (Türkiye), Fernando Muslera (Uruguay), Aurélien Chedjou (Kamerun) ve Wesley Sneijder (Hollanda) bulunuyor.