AnasayfaGıda

Gıdanı Koru kapsamında ‘Söz Veriyorum’ sosyal medya kampanyası başladı!

Gıdanı Koru kapsamında ‘Söz Veriyorum’ sosyal medya kampanyası başladı!

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen GIDANI KORU kapsamında ‘Söz Veriyorum’ sosyal medya kampanyasının basın lansmanı Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Kamuoyunu gıda israfını önlemek ve azaltmak üzere harekete geçiren bu sosyal medya kampanya ile hem ülkede hem de uluslararası arenada gıda israfı ve bireylerin buna karşı neler yapabileceği tartışmasını canlı tutup, uzun vadede davranış değişikliği yaratılması hedefleniyor.

“FAO ile iş birliğini bir şans olarak görmek lazım”

Lansmanın açılışını gerçekleştiren FAO Destekçisi Dilara Koçak’ın ardından sahneyi alan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Mayıs’tan bu yana kampanya kapsamında yapılanlara değindi. Gıdanı Koru web sitesi ve kampanyanın sosyal medya hesaplarının tümünde planlı alışveriş ve bilinçli tüketim özelinde birçok çarpıcı güncel verileri, iyi uygulamaları paylaştıklarını ve konunun uzmanlarıyla periyodik olarak yapılan canlı yayınlarla kamuoyunu sürekli bilgilendirdiklerini ifade eden Pakdemirli sözlerine şöyle devam etti:

“Yine FAO iş birliği ile çocuklar için animasyon videolar ve eğitim materyalleri geliştirdik. Yakında maskotumuz CANO EBA TV’ile öğrencilerle buluşacak. Temmuz ayında Türkiye Belediyeler Birliği ile toplantı yaptık. Belediyelerin desteği başarılı olmamız için çok önemli. FAO ile iş birliğini bir şans olarak görmek lazım, onlarla kampanyamızın uluslararası farkındalık ve bilinçlendirme kampanyasına dönüşeceğini düşünüyorum”

Çarşamba günü ilk kez Bakan Pakdemirli’nin imzasıyla başlatılan  ‘Söz Veriyorum” kampanyası, başta Dilara Koçak olmak üzere ülke çapında aralarında Gülben Ergen, Şevval Sam, Özge Uzun ve Tanju Çolak’ın da bulunduğu birçok sağ duyulu ünlünün de desteğini aldı.

 

Kaynak: FAO Basın bülteni

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: