Anasayfaİklim DeğişikliğiKültür - Sanat

İklim Değişikliğinin İnsan Yüzü Ekim Ayında Fotoİstanbul’da

İklim Değişikliğinin İnsan Yüzü Ekim Ayında Fotoİstanbul’da

Mathias Braschler ve Monika Fischer’ın  İklim Değişikliğinin İnsan Yüzü çalışması 1-30 Ekim 2016 tarihlerinde Fotoİstanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde kapılarını ziyaretçilerine açacak. 

Doğuyla batı, klasikle modern, ustayla öğrenci arasında bir köprü kurmayı hedefleyen Fotoİstanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali, Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenleniyor. Bu yıl 1-30 Ekim tarihleri arasında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan festival  açık hava sergileri, paneller, yuvarlak masa toplantıları, imza günleri ve atölye çalışmaları etrafında onbinlerce fotoğraf severleri bir araya getiriyor.

Fotoİstanbul’un bu yılki sergisi İsviçreli iki porte fotoğrafçısı Mathias Braschler ve Monika Fischer’ı  ağırlayacak. Daha önce dünyanın en önemli futbolcularının ve Çin’in tüm bölgelerindeki  farklı sosyal birikimlere sahip insanların yüzlerini fotoğraflayan ikili bu sefer çalışma alanı olarak İklim Değişikliğinin İnsan Yüzü çalışmalarıyla  dünya çapında iklim değişikliğinden etkilenen insanları seçti.

İklim değişikliği için hemen harekete geçilmesi gerektiğinin somut örnekleri olarak görülen bu fotoğraflarından oluşan sergiyi 1-30 Ekim tarihlerinde ziyaret edilebilirsiniz.