İklim İçin Ben De Varım

Boğaziçi Üniversitesi evsahipliğinde, G20 ülkelerinin dikkatini çekmek ve küresel iklim değişikliği hakkında bilgi ve görüş paylaşımında bulunmak üzere 12-13 Kasım 2015 tarihlerinde İklim Forumu gerçekleştirilecek.

Bu yıl 15-16 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi öncesinde, 12-13 Kasım 2015 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi İklim Forumu’na ev sahipliği yapacak.

Forumun amacı, G20’den sınırlı sayıda temsilcinin tartışma ve çıkarımlarına bir katkı sağlamak olarak belirlendi. Forum, söz konusu ülkeler ve temasta oldukları dünya şirketlerinin küresel iklim değişikliğinde oynadıkları büyük role atıfta bulunarak; halkların da sosyo-ekonomik ve çevresel kararlarda konuşma hakları olduğunu savunuyor.

Forumda tartışılacak konular şu şekilde belirlenmiştir: ‘İklim adaleti, toplumsal cinsiyet, emek mücadelesi, iklim bilimi, iklim değişikliğinin toplumsal etkileri, iklim değişikliğinin ekolojik etkileri-iklim felaketleri ve uyum politikaları, iklim ve enerji politikaları, iklim dostu yeni ekonomi, iklim değişikliğiyle mücadelenin fesefesi-ahlakı ve inanç boyutları ile bugünün ve geleceğin iklim hareketini kurmak.’

14 Kasım 2015 tarihinde ayrıca, G20’ye İklim Forumu’nun sesini duyurmak amacıyla iklim yürüyüşü yapılacak.

Please follow and like us: