İnternet Yönetişim Forumu 10-13 Kasım’da Gerçekleşecek.

İnternet Yönetişim Forumu (Internet Governance Forum –IGF) 10-13 Kasım tarihlerinde Brezilya’nın João Pessoa kentinde düzenlenecek.

İnternet Yönetişim Forumu (İYF) pek çok paydaşı bulunan internet yönetişimi hakkında kamu politikalarının tartışıldığı demokratik ve şeffaf bir platform olarak gerçekleştirilecek. İnternet Yönetişim Forumu, internet yönetişim ekosistemi içerisindeki ve Bilgi Toplumu Dünya Zirvesi’yle akredite olan tüm birimleri ve internet yönetişimi ile ilgili uzmanlıkları bulunan tüm kurum ve bireyleri içeren bir tartışma platformu oluşturmayı hedeflemektedir.

Geniş internet toplumu ile ilgili fikir alışverişleri sonucunda ortaya çıkan 2015 İnternet Yönetişim Forumu’nun kapsayıcı temasının Çok Paydaşlı Danışma Grubu tarafından “İnternet Yönetişiminin Evrimi: Sürdürülebilir Kalkınmayı Güçlendirme” olarak belirlendi. João Pessoa görüşmesinde sekiz alt tema desteklenerek forumun çerçevesi oluşturulması planlanmaktadır. Bu temalar arasında siber güvenlik, internet ekonomisi, dahil edilebilirlik ve çeşitlilik, açıklık, çok paydaşlılıkla işbirliliğini artırma, internet ve insan hakları, hassas internet kaynakları, ve yeni gelişen konular bulunmaktadır.

Forum’un detaylı programına buradan ulaşabilirsiniz.

Please follow and like us: