AnasayfaEkonomik KalkınmaGenç

Merkez Bankası Gençlik Forumu Başvuruları Başladı!

Merkez Bankası Gençlik Forumu Başvuruları Başladı!

Merkez Bankası, ekonomiye ilgi duyan, ekonomi gündemini yakından takip eden, ekonomik gelişmeleri daha iyi anlamaya ve yorumlamaya çalışan üniversite öğrencilerine yönelik bir etkinlik düzenliyor.

12 Mayıs 2018 Cumartesi günü İstanbul Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de düzenlenecek etkinlik boyunca, katılımcılar ekonomi ve para politikasına ilişkin tüm sorularına yanıt alabilecek, görüşlerini dile getirebilecek, en yetkili çalışanlardan Merkez Bankasının uygulamalarına ilişkin merak ettikleri hakkında bilgi edinebilecek. Ayrıca Forum sırasında katılımcıları sürpriz etkinlikler, yarışmalar ve ödüller bekliyor.

Merkez Bankası tarafından ilk kez düzenlenen Gençlik Forumunda siz de yer almak istiyorsanız, 3-7 kişiden oluşan takımınızı oluşturun ve hemen başvurun!

Takım Sunumları:

Takımlardan Forum öncesinde hazırladıkları “Fiyat İstikrarı Sizin İçin Neden Önemli?” konulu sunumlarını yapmaları beklenecek. Her takıma sunumu için en fazla 5 dakikalık süre ayrılacak.

Takım sunumları; video, slayt gösterisi, hikâye gibi farklı yaratıcı anlatımlarla desteklenebilir. Her bir takımın sunumu, tüm Forum katılımcıları ve Merkez Bankası yetkilileri tarafından gerçek zamanlı olarak oylanacak ve kazanan takım üyelerine sürpriz ödüller verilecek.

Başvuru Takvimi:

  • Başvurunuzu 1 Mayıs 2018 Salı saat 23.59’a kadar başvuru formu aracılığıyla Merkez Bankasına iletebilirsiniz. Başvuru formuna eklenecek katılım mektubuna buradan erişebilirsiniz.
  • Katılımcı sayısı kontenjanla sınırlı olup Foruma katılmaya hak kazananlar başvuru koşullarını sağlayan takımlar arasından başvuru sırasına göre belirlenecek. Başvuru sonuçları 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü katılımcılara e-posta ile bildirilecek.

Son Başvuru: 9 Mayıs 2018 günü saat 23.59

Kaynak

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.