AnasayfaKalkınma Gündemi

Proje Pazarı Etkinliği 30 Eylül’de Gerçekleşiyor

Proje Pazarı Etkinliği 30 Eylül’de Gerçekleşiyor

Avrupa Birligi tarafından finanse edilen “Türkiye Ufuk2020’de” projesi kapsamında TÜBİTAK tarafından 30 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Intercontinental Otel’de düzenlenecek olan “Cities of the Future” (Geleceğin Şehirleri) Proje Pazarı etkinliğine kayıtlar başladı.

Etkinlik kapsamında ‘Smart and Sustainable Cities’ (Akıllı ve Sürdürülebilir Şehirler) ve ‘Energy Efficient Buildings’, (Verimli Enerji Binaları) ‘Factories of The Future’, (Geleceğin Fabrikaları) ‘Sustainable Process Industries’ (Sürdürülebilir Süreçe Sahip Endüstiriler), ‘Circular Economy’ (Döngüsel Ekonomi) ve ‘The European Green Vehicles Initiative’ kapsamındaki Ufuk2020 çağrıları hedeflenmektedir.

Proje Pazarı’nda 300’e yakın Avrupalı ve Türkiyeli akademi sanayi, kamu kurumu ve STK temsilcisiyle AR- GE alanında faaliyet gösteren KOBİ’ ler ile iletişime geçme ve fikir paylaşma fırsatı yakalayarak yeni ortaklıklar yaratma imkanı sunacağı planlanmaktadır.

Türkiye Ufuk2020 fırsatlarından yararlanmak isteyen adaylar proje fikirlerini ve kısa öz geçmişlerini etkinliğe web sayfasından kayıt yaparak randevu almaları gerekmektedir. Etkinliğe son katılım tarihi 23 Eylül 2016 olarak belirlenmiştir.