AnasayfaGenelSürdürülebilir Kalkınma

Şirinler, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini’nin gerçekleştirilmesi için kolları sıvadı

Şirinler, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini’nin gerçekleştirilmesi için kolları sıvadı

Herkesin çocukluk kahramanı Şirinler, tüm insanları ve gezegeni korumak için Birleşmiş Milletlerin, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini destekleyerek bu yılki Mutluluk Günü’nü kutlamalarına yardımcı oluyor. UNICEF ve Birleşmiş Milletler tarafından hayata geçirilen “Küçük Şirinler Büyük Hedefler” kampanyası, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri hakkında herkesin bilgilenmesini ve söz konusu hedefleri desteklemesini teşvik etmek üzere tasarlandı. Kampanya Kamu Hizmeti Duyurusu videosuyla başlıyor. Video, izleyicilere, aşırı yoksulluğu ortadan kaldırma, gezegeni koruma ve herkesin barış ve refah içinde yaşaması gibi Hedefleri savunma konusunda ilham veriyor.

smallsmurfsbiggoals.com web sitesini ziyaret edenler, “Şirinler Takımı”na katılarak Hedefler’e ulaşılmasına nasıl katkıda bulunabileceklerini, hangi hedeflerin kendi amaçlarına daha uygun olduğunu öğrenebilir; daha iyi bir dünya için seslerini yükseltebilir; sosyal medyada bilgi, fikir ve görüntüler paylaşabilirler.

Şirinler Takımı, Uluslararası Mutluluk Günü olan 20 Mart 2017’de, 17 Hedefe destek vermek üzere günün anlam ve önemine uygun olarak New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde toplanarak yapılan kutlamayla kampanyayı zirveye çıkaracaklar. Bu yıl, Uluslararası Mutluluk Günü, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini mutluluğun yapı taşları olarak vurgulayacak. Yakında gösterime girecek olan animasyon filmi “Şirinler: kayıp Köy”ün orijinal seslendirmesini yapan sanatçılar da Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri hakkında farkındalık yaratılmasında rol oynayan gençleri ve çocukları onurlandırmak üzere etkinliğe katılacaklar.

“Küçük Şirinler Büyük Hedefler” kampanyası 14 farklı dilde yerelleştirilecek ve 178 ülkede yayın yapan AXN, Sony Channel, Crackle, Animax ve Pop gibi Sony Pictures Television Networks’ün önde gelen kanalların yayınlarında, online sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında tanıtılacak.