AnasayfaKalkınmaSürdürülebilirlik

TANAP 2.Çağrı başvuruları başladı

TANAP 2.Çağrı başvuruları başladı

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Azerbaycan doğal gazını Türkiye ve Avrupa’daki alıcılara etkin bir biçimde taşıyacak bir doğal gaz boru hattı sistemini oluşturulmaktadır.

TANAP uyguladığı Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) aracılığıyla güzergahı boyunca yerel nüfusa güçlü faydalar sağlamayı, sürdürülebilir projelerle bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemeyi hedeflemektedir.

HANGİ İLLERİ ve İLÇELERİ KAPSIYOR?

  • Ankara: Bala, Gölbaşı, Haymana, Polatlı
  • Eskişehir: Günyüzü, Sivrihisar, Çifteler, Mahmudiye, Seyitgazi, Odunpazarı, Tepebaşı, İnönü
  • Bursa: Harmancık,  Orhaneli,  Büyükorhan, Mustafakemalpaşa
  • Balıkesir: Susurluk, Manyas, Gönen
  • Bilecik: Bozüyük
  • Kütahya: Domaniç, Tavşanlı
  • Çanakkale: Biga, Gelibolu
  • Tekirdağ: Şarköy
  • Edirne: Keşan, İpsala

Yerel olarak tanımlanan ihtiyaçlara karşılık gelen bölgedeki insan kaynakları potansiyelini ve sosyal sermayeyi güçlendiren; tarım, imalat ve turizm dahil olmak üzere hizmet sektöründeki yerel küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayan; bölgedeki çevre altyapısını, doğal kaynakları, yenilenebilir enerji kaynaklarını, biyo-çeşitliliğini ve eko-sistemlerini geliştiren projeleri destekleyecektir.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Yerel yönetim, sivil toplum kuruluşu (STK) , kar amacı gütmeyen kuruluşlar, kooperatifler, birlikler, okul­ aile birlikleri, vakıflar, meslek odaları, federasyonlar ve birlik konfederasyonları, ulusal ve uluslararası kar amacı gütmeyen kuruluşlar, üniversiteler, KOBİ’ler (tüzel kişiliği olan, mikro ve küçük ölçekli), Köy Muhtarlıkları, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları (YİKOB), İl/  İlçe Özel İdareleri.

Tarım Bilgi Sistemine-TBS  (ÇKS,  AKS, TÜKAS, TÜRKVET,   vb) kayıtlı olan Gerçek Kişiler sadece Küçük Ölçekli Programa başvuruda bulunabilirler.

Tarım Bilgi Sistemine 01 Ocak 2016 tarihinden önce kayıtlı olan gerçek kişiler Başvuru Sahibi olabilirler. Benzer şekilde, projeye başvuru yapacak olan kooperatiflerde faaliyetlerine 01 Ocak 2016 tarihinden önce başlamış olmaları şartı aranacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak