“Things” Sosyal Değişim Hikayelerini Görselleştiriyor

“Things” tarafından 28 Kasım 2015 tarihinde İzmir’de gerçekleştirilecek Sosyal Değişim Hikayelerini Görselleştirme etkinliği sivil toplum temsilcilerini ve genç girişimcileri bir araya getiriyor.

Techsoup Europe ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın ortaklığı ve Mott Foundation’ın desteği ile hayata başlayan “Things” sosyal teknolojinin sosyal değişim için sunduğu araçlar ile ilgilenen STK’lar, aktivistler ve farklı disiplinlerden temsilciler arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlayarak yola çıktı.

2014-2015 döneminde çalışmalarına başlayan “Things” ilk olarak İstanbul’da aylık buluşmalar düzenledi. Bunun yanı sıra, sosyal fayda sağlamak isteyen girişimciler için hibe desteği alabilecekleri “Things Challenge” programıyla farklı projelerin gerçekleştirilmesine katkı sağladı. “Things”, Hackathon ve Things Kamp’ta yapılan çalışmalar sırasında büyük bir ilgi ile karşılanarak, sivil toplum alanında önemli bir konuma yükseldi.

“Things”, İstanbul’da yaptığı çalışmalar sonrasında; yeni ilişki ağları yaratma konusunda farklı şehirlere de ulaşmayı hedefledi. Böylece, İzmir’de gerçekleşecek Sosyal Değişim Hikayelerini Görselleştirme Etkinliği’nin düzenlenmesi tasarlandı. Etkinlik sırasında, İzmir’de bulunan aktivistler, sivil inisiyatifler ve genç girişimciler bir araya gelerek, farklı çalışmalar yürütecekler.

Sosyal Değişim Hikayelerini Görselleştirme Etkinliği’ne katılmak için tıklayınız.

Please follow and like us: