AnasayfaGenelTeknoloji ve Kalkınma

 Amazon, ‘uçan depo’ için patent başvurusunda bulundu

 Amazon, ‘uçan depo’ için patent başvurusunda bulundu

Amazon, önemli bölgelere ürün tedarik eden uçan depolar için bir patent hazırladı.

Bir hava gemisi tarafından taşınan depoların, bazı özel bölgeleri ziyaret etmesiyle Amazon, belirli ürünlere olan talebin patlamasını bekliyor. Örneğin festivaller ve spor etkinliklerinin yakınlarına uçacak olan depolar kullanıcılara büyük miktarlarda yiyecek ve hediyelik eşya sağlayabilecek. Patent, ayrıca uçan yapıların yenilenmesi için kullanılacak bir dizi destek aracı da öngörüyor.

_93168501_965a49fd-c578-459f-aa7c-6434488e9963

Amazon hava gücü

Hava depoları planı Amazon’un teslimatlar yapmak için droneları kullanma girişiminden önemli ölçüde fayda sağlıyor. Cambridge’de uygulanan bir testte şirket, drone kullanarak ilk ticari teslimatı yaptı. Testin sonucunda ortaya çıkan veriler ışığında Amazon, deniz uçakları ve uçan depoların veya “havadan toplama merkezlerinin” kombinasyonunun, yer altı depolarında konuşlandırılanlardan çok daha hızlı mal satacağını söyledi.

Ayrıca hava depolarından 45 bin feet yüksekliğe kadar gidecek olan dronelar, teslimat yapmak için yere indiğinde neredeyse hiç güç kullanmayacak. Dronelar üzerinde çalışan birçok firma, nispeten kısa menzilli alanlarını genişletme yollarıyla mücadele ediyor; bu genellikle, taşıdıkları pilin boyutuna bağlı. Amazon’un başvurduğu patent, droneları ve hava deposu filosu için kapsamlı bir plan oluşturuyor. Daha küçük uçaklar ve daha geniş uçan depolarla Amazon, insansız teslimat teknolojisini geliştirmeyi amaçlıyor.

 kaynak.