AnasayfaEğitimÇocuk

Bornova Belediyesi Dost Bilim Evi güz dönemi kursları başladı!

Bornova Belediyesi Dost Bilim Evi güz dönemi kursları başladı!

Bornova Belediyesi’nin çocuklar için açtığı ücretsiz bilim kursları güz dönemi eğitimlerine başladı. Mevlana Toplum Bilim Merkezi içinde Dost Bilim Evi çatısı altında verilen Fizik, Kimya, Biyoloji, Robot Bilim, Astronomi eğitimlerinden bu dönem 168 kişi yararlanıyor. 

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalar yapan Bornova Belediyesi Dost Bilim Evi-Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde düzenlediği Dost Bilim Evi kursları güz dönemi bilim kulüpleri başladı. 8  hafta sürecek olan bilim serüveninde katılımcılar Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Robot Bilim alanlarında eğitim alıyor. Atölye çalışmaları, deneyler, sunumlar, belgesel gösterimleri ve modellemeleri içeren alternatif bir bilim eğitimi verilen kulüplerde öğrenciler hafta bir gün ikişer saat olarak etkinliklere katılıyor.

6,7 ve 8. sınıflara yönelik olarak düzenlenen kulüplerde bu dönem 168 çocuk eğitim görüyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından 16 kişilik sınıflarda verilen dersler tam donanımlı laboratuvarlarda gerçekleşirken çocuklar öğrendiklerini uygulama imkanı da buluyor. Miniklerin bilimin doğasını anlamaları ve özgür düşünebilen, sorgulayan, yaratıcı birer bilim meraklısına dönüşmeleri hedeflenen kursların sonunda çocuklara katılım belgeleri düzenlenen törenle verilecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak