AnasayfaGenelEğitim

Dayanışma Sahnesi konseri umutları yeşertti

Dayanışma Sahnesi konseri umutları yeşertti

30 Mart Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere ünlü müzisyen ve oyuncular, depremzede öğrenciler yararına düzenlenen “Dayanışma Sahnesi” konserinde bir araya geldi.

İhtiyaç Haritası, Zorlu PSM ve DasDas’ın işbirliğiyle düzenlenen “Dayanışma Sahnesi” konseri toplamda 7. 5 saat sürdü. Elde edilen gelirle deprem bölgesindeki 2 bin 200 öğrenci ve çok daha fazlasına kaynak oluşturulacak. Ayrıca Robotel Derneği işbirliği ile depremden bedensel olarak zarar gören çocuklara  da destek olunacak.

Geceye katılan müzisyen ve oyuncular sahnede duygularını dile getirdi.

MERT FIRAT:

“Biz imece kültürüyle büyüyen bir toplumuz. Depremden büyük zarar gördük. Büyük bir afetin içindeyiz. Bu önümüzdeki yıllarda da hatırlamamız gereken bir durum ve daha fazla kaynak yaratmanın yollarını bulmalıyız.”

KENAN DOĞULU:

“Hepimizin başı sağ olsun. Yaralarımızı en kısa sürede sarmak için herkes elinden geleni yapacak elbet. Konserde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

BURAY:

Buray, Adıyaman’daki İsias Otel’de hayatını kaybeden Kıbrıs Türk Maarif Koleji’nin “Melekler Takımı” sporcularının isimlerinin yazıldığı formayla sahneye çıktı. “Mağusa Limanı” türküsünü seslendiren şarkıcı, “Depremde hayatını kaybeden 5O binin üstündeki vatandaşımızı ve doğup büyüdüğüm memleketimin sporcularını saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

ŞEVVAL SAM:

“Böyle organizasyonların parçası olmak bana çok iyi geliyor. Özellikle son dönemde hissettiğim o çaresizlik duygusu üzerimde çok büyük bir ağırlık yaratmıştı. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

PINAR ALTUĞ:

“Herkes ne yapabilirim diye düşünüp yapabildiğini yaptı. Her koltukta bir çocuğun eğitimini tamamlayacağız inşallah.”

YİĞİT ÖZŞENER:

“Bu gece ‘bir koltuk bir öğrencinin eğitim desteğine’ diye yola çıktık. Deprem bölgesindeki öğrencilerin online eğitim alabilmesi için bilgisayara ve tablete ihtiyacı var.”

 

Kaynak: Hürriyet

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: