AnasayfaEkolojiGirişimcilik

Girişimcilik Hızlandırma Programı-GCIP 2017 seminerleri başlıyor

Girişimcilik Hızlandırma Programı-GCIP 2017 seminerleri başlıyor

TÜBİTAK, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ve Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından 2014’ten bu yana düzenlenmekte olan “Enerji ve Çevre” temalı Girişimcilik Hızlandırma Programı-GCIP 2017 yılına “Sürdürülebilir bir dünya için temiz teknoloji fikirlerinizle değişime katkınız olsun” sloganı ile başlıyor.

Programın tanıtım seminerleri, 19 Nisan 2017 tarihinde İTÜNOVA TTO’nun ev sahipliğiyle SC-3 (UHeM / ARI 9) Binası Konferans Salonu’nda saatleri arasında gerçekleştirilecek.

GCIP Nedir?
Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye’de, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde ve TÜBİTAK’ın ev sahipliğinde, Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ile 2014 yılından bu yana düzenleniyor. Program faaliyetleri 4. yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 8 ülkede sürüyor.

Her yıl tek bir kez çağrıya çıkılan programda geçen senelerde Enerji Verimliliği, Yenilenebilir Enerji, Atıktan Enerji Üretimi, Su Verimliliği ve Yeşil Binalar olmak üzere beş farklı kategori yer aldı, 2017 için mevcut ve yeni kategorilerle ilgili çalışmalar devam ediyor.

GCIP-Türkiye Programı hakkında detaylı bilgiye www.turkey.cleantechopen.org adresi üzerinden ulaşılabiliyor.