AnasayfaGenç

İhtiyaç Haritası Zirvesi,  2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

İhtiyaç Haritası Zirvesi,  2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

İlk kez geçen sene düzenlenen İhtiyaç Haritası Zirvesi’nin ikincisi bu sene 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi Girişimcilik Kulübü İhtiyaç Haritası Temsilciliği ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
 
7 Ekim 2015 tarihinde başlayan İhtiyaç Haritası bu süreçte yüzlerce ihtiyaç sahibi ve destekçiyi buluşturarak “online imece” hareketiyle kalpleri birbirine dokunan binlerce hikayeye başrol oldu.
Türkiye’nin dört bir yanından İhtiyaç Haritası gönüllüleri ve destekçilerine açık olan zirvede sosyal girişimcilik, sosyal kooperatifçilik ve gönüllülük temaları işlenecek. İki günlük program süresince sosyal girişim, sosyal kooperatif sunumlarından, teknoloji ve sivil alan paneline, atölye çalışmalarına, gönüllülük paneli ve İhtiyaç Haritası gönüllü/destekçi hikayelerine kadar pek çok konuya değinilecek.

Zirveye katılım sağlayan katılımcıların yanlarında getireceği oyuncak, müzik aleti veya kitap destekleri ile www.ihtiyacharitasi.org üzerinden ihtiyaç sahibi bir okula destek olunacaktır.

Başvuru için tıklayınız.
Yer: Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu
Tarih: 2-3 Kasım
Saat: 10:00 – 17:30

İhtiyaç Haritası Hakkında

İhtiyaç Haritası, 7 Ekim 2015 tarihinde UNDP’nin (Euroasia and CIS Bölgesel Ofisi) Sosyal Fayda Zirvesi’nde ilk olarak sunulan ve sonrasında kullanıma açılan, ihtiyaç sahipleri ve destekçileri online bir platform üzerinde buluşturan sosyal bir kooperatiftir.

Temel olarak İhtiyaç Haritası’nın amacı Türkiye’de kent ve mahalle temelinde ihtiyaçların vatandaş katılımı ile sistematik bir şekilde öğrenilmesi, harita tabanlı olarak toplanması ve bu ihtiyaçların gerekli kurum/kuruluş veya özel kişiler tarafından karşılanmasının kolaylaştırılması için bir sistem oluşturulmasıdır. Ayrıca, sadece ihtiyaç sahiplerinin değil, farklı konularda destek vermek isteyen kişi veya kurumların da desteklerini yine harita tabanlı olarak girebildiği ve ihtiyacı olanların bu desteklerden yararlanabildiği dijital bir platformdur.

Kurucular

Mert Fırat, Dr. Ali Ercan Özgür, Güler Altınsoy, Elif Kalan, Hazal Dut, Gujan Şen, İlksen Başarır

Ekip

Esra Arslan, Yağmur Taşdemir, Semiha Köseoğlu, Serdar Gümüşkaya, Meltem Şendağ, Ecem Nur Ercan

İhtiyaç Haritası’na ulaşmak için tıklayınız.