Anasayfaİş Fırsatları

İlk Fırsat Programı başvuruları başladı

İlk Fırsat Programı başvuruları başladı

İlk Fırsat Programı, üniversiteden yeni mezun olmuş ve iş arayan gençlerin okuldan işe geçiş sürecinde sivil toplum kuruluşlarında bir yıl boyunca çalışarak deneyim kazanmalarına olanak veren bir programdır. Esas Sosyal tarafından desteklenen program kapsamında sivil toplum kuruluşlarında çalışan gençler 12 ay tam zamanlı çalışarak program süresince farklı etkinlikler, eğitimler ve mentorluk destekleri alabilirler.

Program kapsamında işbirliği yapılacak STK’ların başvuru ve değerlendirme sürecinden sonra (Temmuz-Eylül) gençlerin seçme ve yerleştirme süreci gerçekleştirilmektedir (Ekim-Aralık). Program katılımcısı olacak gençler işlerine Ocak 2018’de başlayacaklar.

STK Başvuru Kriterleri
Üniversiteden yeni mezun olmuş gençlere iş olanağı vermek isteyen, aşağıdaki koşulları sağlayan, en az 3 yıl önce ve T.C. yasalarına göre kurulmuş tüm dernekler, vakıflar ve üst kuruluşları (federasyon, konfederasyon vb.) İlk Fırsat’a başvurabilirler.

Bu kurumlar ayrıca bu kriterlere uygunluk göstermeli:

Toplum yararına çalışmalar yürüten (Çevre, sağlık, eğitim, kültür-sanat, çocuklar, engelliler, gençler, insani yardım, sosyo-ekonomik gelişim ve kadınlar ile ilgili alanlarda çalışanlara öncelik verilecektir)
En az 7 tam zamanlı çalışanı olan
Son iki yılda yıllık en az 750.000 TL bütçesi olan
Talep ettikleri pozisyon için net bir iş tanımı sunan
Katılımcı gençlere işbaşı deneyimi ve kişisel gelişim olanağı sunan

İlk Fırsat 2018 Dönemi STK başvuruları 17 Temmuz 2017 itibarıyla başlayacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Kaynak