Anasayfaİş Fırsatları

International Crisis Group Yeni Dönem Stajyer Arıyor

International Crisis Group Yeni Dönem Stajyer Arıyor

International Crisis Group (Uluslararası Kriz Grubu), Avrupa ve Orta Asya Programı Türkiye Ofisi, 11 Eylül 2017’den itibaren üç ila altı aylık bir süre için tam veya yarı zamanlı bir stajyer arıyor. Bu pozisyon için siyaset bilimi veya uluslararası ilişkiler alanında eğitim almış, bu alanda kariyer planı olan; tercihen göç politikaları, mülteci entegrasyonu ve Kürt meselesi alanlarına ilgi duyan bir aday uygun olacaktır.

Stajyerin, İstanbul ofisinde Türkiye Direktörü ve Türkiye Analisti ile yakın temasta kalarak aşağıdaki görevleri yerine getirmesi beklenecektir:

Görev ve Sorumluluklar:

Türkiye’deki mültecilerin yaşadıkları uyum zorlukları, entegrasyon / sosyal uyum konuları, PKK çatışması, Suriye’deki savaşın Türkiye’ye etkileri, Kıbrıs ve Türkiye – AB ilişkileri hakkında araştırma desteği sunmak, yazı taslakları hazırlamak,

Ulusal / uluslararası basın taraması yapmak ve bunlara dayalı aylık raporlar hazırlamak,
Etkinlik ve konferanslara katılıp notlar almak, İhtiyaç halinde idari işler ile ilgili destek sunmak.

Aranan nitelikler:

Siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler gibi alanlarda lisans veya yüksek lisans derecesine sahip,
Kendini Türkçe ve İngilizce hem sözlü hem de yazılı olarak güçlü bir şekilde ifade edebilen,
Türkiye’nin mülteci sorunu, PKK çatışması, Kıbrıs sorunu ve Ankara’nın Irak / Suriye siyaseti gibi konular başta olmak üzere ve genel anlamda Türkiye’nin siyasi sorunları hakkında ilgi ve bilgi sahibi,

 

Tercihen AB kurumları, uluslararası kuruluşlar ve / veya STK’larda deneyim sahibi,
Adayların başvuru için İngilizce özgeçmiş (en fazla iki sayfa) ve niyet mektuplarını (en fazla bir sayfa) konu satırında “Europe and Central Asia Program – Turkey Project Intern” şeklinde belirterek ve başlayabilecekleri tarihi bildirerek intern.vacancies@crisisgroup.org adresine göndermelerini rica ederiz.

Son başvuru tarihi: 31.08.2017

İlanın İngilizce aslına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Başvuruların yoğun olması sebebi ile sadece mülakat için seçilen kişilerle irtibata geçilecektir. Gönüllülük bazında olan bu staj kapsamında öğle yemeği ve ulaşım için günlük ödenek sağlanacaktır.

Kaynak