AnasayfaGirişimcilikİnovasyon

Projeniz İşiniz Olsun: İnovasyonda Kadın

Projeniz İşiniz Olsun: İnovasyonda Kadın

İnovasyonda Kadın temalı II. Girişimcilik Kampı, TÜBİTAK MARTEK ve KADEM işbirliği ile 19-24 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu – Marmara Teknokent – TÜBİTAK MARTEK ve Kadın ve Demokrasi Derneği – KADEM işbirliği ile II. Girşimcilik Kampı 19-24 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. İnovasyonda Kadın temasıyla yürütülecek olan kampa bir fikri olan tüm kadın girişimciler başvurabiliyor.

Girişimcilik Kampı, ekonomik kalkınmayı ve kadının güçlendirilmesini girişimcilik ekosistemiyle desteklemeyi hedefliyor. Bu kapsamda kampta uygulanacak eğitim, girişimcilik yeteneklerinin arttırılmasıyla katma değer ve nitelikli istidam yaratma potansiyeli yüksek iş fikirlerinin teknoloji ve yenilik odaklı girişimlere dömüştürülmesini kapsıyor. Girişimcilik Kampı eğitimleri şu başlıkları içeriyor: İş Planı Dinamikleri, Kamu Destekleri, Finansal Analiz, Girişimcilikte Fizibilite, Girişimcilikte Liderlik, İş Planı Geliştirme Dinamikleri, İş Planı ve Sunum Hazırlama, Pazar Analizi, Pazarlama ve İş Modeli Geliştirme.

Kampın sonunda, kampa katılım gösteren girişimcilik projeleri arasından seçilen en iyi 5 projeye 25.000 TL değerinde ayni ve nakdi proje desteği yapılacak.

30 kadın girişimcinin kabul edileceği Girişimcilik Kampı için son başvuru tarihi 22 Ağustos 2016. Başvuru yapmak ya da başvuru hakkında daha ayrıntılı bilgi öğrenmek için bu bağlantıya bakabilirsiniz.