AnasayfaTeknoloji ve Kalkınmaİnovasyon

Teknolojik olarak en gelişmiş ülkeler hangileri?

Teknolojik olarak en gelişmiş ülkeler hangileri?

Teknolojik açıdan dünyadaki en gelişmiş ülkeler hangileridir? Verilerin ve yazışmaların yeniliğinin enerjisine hazır olanlar her zaman kazanıyor. Yoksul ve gelişmemiş ülkeler de bilgisayarlı teknolojiden korkarak kalkınma ve gelişmeyi engellemekten vazgeçmeli ve kendilerini gelişmeye adamalılar.

İşte teknolojik açıdan en gelişmiş ülkeler şöyle;

1.Japonya

japonya

Japonya bu araştırma en öne çıkan isim oluyor. Japonya hakkında yapılan araştırmalar sonucunda gelişmiş otomobiller, cihazlar, aletler, depreme dayanaklı binaları, optik teknolojileri, modern mekanik teknolojileri, metaller ve yarı konveyörler gibi farklı alanlarda büyük ilerlemeleri gözler önüne seriyor. Öte yandan Japon analistler çok sayıda Nobel Ödülü kazananıyor. Japonya’nın kimliği, her alanda kazanılan başarıları “biyo-inovasyon özerkliği uygulamak” olarak tanımlanıyor.

2.BİRLEŞİK DEVLETLER

us

Uzay teknolojisi alanındaki ilerlemeleriyle Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında bir süper güç haline geldi. ABD, uzay araştırmaları, ilaçlar, korunma çerçevesi ve yayıncılık iletişimi alanlarında Amerika’yı dünya çapında öne çıkartan başlıklar arasında yer alıyor. Bu ülke aynı zamanda gezegende en etkili ve en yenilikçi askeri güce de sahip. Ülke, Google, Facebook, Apple, Intel, IBM ve Microsoft gibi dünyanın en büyük yenilik kuruluşlarının da temsilcisi konumunda yer alıyor.

3.GÜNEY KORE

güney kore
Güney Kore, LG, Hyundai ve Samsung gibi inovasyon kuruluşlarının kökenidir. Bu markalar Apple ve Toyota gibi dünya çapında yenilikçi markalarla yarışıyor. Güney Koreli araştırmacılar mekanik teknoloji gibi alanlarda büyük taahhütlerde bulundu. Güney Kore’de normal web hızı ABD’den üç kat fazla.

4.İSRAİL

israil

İsrail’in tarifelerinin yaklaşık yüzde 35’i inovasyonla ilgili. İsrail, uzay bilimlerindeki en çok bilim insanı yetiştiren 5 ülke arasında yer alıyor. Aynı şekilde, direniş alanındaki gelişmeleri ile de öne çıkmaktadır. Örneğin; Iron Dome. İsrail devam eden keşifle ana insansız eterik aracı (UAV) kurdu. Bu şaşırtıcı ülke, gezegende mevcut elektrikli otomatik temeli olan iki ülke arasında yer alıyor. İsrail’in dört bir yanındaki enerji verici istasyonların çok fazla tutulmuş bir sistemini bulacaksınız. Birincil başarısı, 2014’teki çatışmalar sırasında Gazze’den gelen tüm roket saldırılarını engelleyen şaşırtıcı “Demir Kubbesi” nden kuşku duymadan kalıyor.

5. RUSYA

rusyaa

Ruslar, uzayı araştıran ilk kişilerdi. Bunun yanı sıra Rusya, silah yeniliği ve koruma çerçevelerinin önemli bir yapıcısı ve tasarımcısıdır. En yenilikçi direniş çerçevesinden birine sahiptir. Gezegendeki birçok ülkeye bariyer donanımı gönderen Rusya’nın S300, S400, S500 ve ICBM uzun menzilli havadan havaya roket çerçeveleri alanında gezegendeki her şeyden çok son derece ustalık içindedir

6.ALMANYA

almanya

Almanya yüzyıllardır son derece yenilikçi bir ülke. Alman araştırmacıları uzay yolculuğu ve biyoteknoloji gibi bir çok alanda önemli katkılarda bulunmuşlardır. Araştırma ve geliştirme çabaları Alman ekonomisinin hayati bir parçasıdır. Almanya’nın otomobil yeniliği, Mercedes-Benz, Audi, BMW, Volkswagen ve Porsche gibi muazzam markalarla istisnai durumdadır. Aynı şekilde Alman, Dolphin denizaltılarının İsrail’e satılmasıyla Savunma Sanayi’ye de el attı.

7.İngiltere

ingiltere

Dünyanın ilk modern ulusu olan İngiltere, gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. İngiliz Bilim adamları, hidrojenin ifşa edilmesine  izin vererek İngiliz Bölgesi’nde sinek motoru, tren motoru, World Wide Web, elektrik motoru, parlak ışık ve elektrik iletimini tam anlamıyla oluşturdu. Zamanla İngiltere, İnsansız Savaş Hava Taşıtları BAE Systems Taranis’i bir araya getiren askeri yeniliklerde önemli otoriteyi temsil etmeye başladı.

8.FİNLANDİYA
finlandiya

Finlandiya, son teknoloji girişimleri ve terapötik kabiliyetleri nedeniyle son derece popülerdir. İskandinav ülkesi yıllarca çok yönlü yazışmalarda dünya öncüsü olan Nokia’yı üretti. Ülke, şu anda biyosistemler, canlılık ve doğal bilimler üzerine yoğunlaşıyor ve dünyanın her yerinden genç araştırmacılara çok sayıda burs imkanı sunuyor.

9.KANADA

kanada
Kanada son derece yaratıcı bir inovasyon alanına sahip olan Kanada Hükümeti, bilimleri ve araştırmaları güçlendirme kısmında çok önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Ülke, biyoteknoloji gibi bir alanda ilerlemeye çalışıyor. Kanada, uzaktan bağlanan makineleri, daha az kredi kartı ve şarj kartı ve ilerlemiş süpersonik ikiz motorlu Avro Arrow çalışmalarıyla da ön plana çıkıyor.

10.ÇİN

çin

Çin sık sık süper güç olarak tasvir edilmiştir. Ülke, son on yılda çarpıcı başarılar gerçekleştirme ve yenilik alanındaki gerçek gelişmeleri tamamlama kapasitesine sahip. Patlayıcılar ve pusula ilk olarak Çin üretimi olarak kullanıldı. Çinli araştırmacılar şu anda mekanik özerklik, yarı iletkenler, hızlı hazırlıklar, süper bilgisayarlar, kalıtsal nitelikler ve araçlar üzerinde yoğunlaşıyorlar. Bununla birlikte, aynı şekilde kademeli olarak kendi alan araştırması programını geliştirmeye devam ediyorlar.

Kaynak