AnasayfaİnovasyonYenilenebilir Enerji

Tesla’dan güneş enerjili çatı sistemi

Tesla’dan güneş enerjili çatı sistemi

Temiz enerji sektörünün öncüsü Tesla, enerjiyi toplamak için entegre güneş panelleri kullanan Solar Roof ürünlerinin ilk kurulumlarını kendi çalışanlarının evine yaptı. Geçen yıl ilk kez tanıtıma çıkan güneş fayansları geleneksel çatı kaplama malzemelerinden ayırt edilemez görünmesi için özel olarak tasarlandı. Böylece geleneksel panel tasarımlarından çekinen tüketicilere estetik açıdan çekici bir seçenek sunuldu.

İlk kurulumları Tesla çalışanlarının evlerinde yapıldı, bu da ilk Tesla Model 3 otomobillerini dağıtma şeklini yansıtıyor. Bu, kısmen bu şeyleri pazara sunarak gösterilen muazzam çaba için yaptıkları katkılardan ötürü bir ödül olmakla birlikte muhtemelen Tesla’nın yeni ürünlerini üretim hayatlarında erken test etmesine ve izlemesine olanak tanıyan stratejik bir karar.

Bu güneş enerjili çatı sistemi Musk ve kurucu ortağının evinde de mevcut. Tesla, yılın ikinci çeyreği itibariyle güneş enerjili çatı sistemleri için ön siparişleri almaya başladı ve evlere kurulan sistemlerin ömrü için ”sonsuza kadar, ya da biraz daha önce” diyerek garanti verdi.

Kaynak