AnasayfaGenelEkoloji

TÜÇEV’den ‘çevre’ konulu kısa film yarışması

TÜÇEV’den ‘çevre’ konulu kısa film yarışması

Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) çevre temalı bir kısa film yarışması düzenliyor. Vakıf tarafından yapılan açıklamaya göre yalnızca üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan “Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması” ile çevre bilinci aşılanmış üniversite gençliğinin yetişmesine katkı sağlamak, üniversite öğrencilerinin sinema sektörüne katılımını artırmak ve dünyayı tehdit eden tüm çevre sorunlarına dikkat çekmek amaçlanıyor.

Katılım için son başvuru tarihinin 17 Mart 2017 olduğu yarışma için hazırlanacak jenerik dahil 10 dakikayı geçmeyecek eserlerin ise en geç 10 Nisan 2017 tarihine kadar iletilmesi gerekiyor. Yarışmanın kazananları, 21 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek törende açıklanacak.

Yarışmaya yapılan başvurular ise Ediz Hun, Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hasan Kaçan ve Kadir Çöpdemir’in üyesi olduğu jüri tarafından değerlendirilecek. TÜÇEV yarışmanın birincisini 40 bin TL, ikincisini 30 bin TL üçüncüsünü ise 20 bin TL ile ödüllendirecek. Ayrıca mansiyon ödülü almaya hak kazanan 8 yarışmacı da 7 bin 500 TL’lik ödülün sahibi olacak.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.