AnasayfaDezavantajlı Gruplarİnsan Hakları

Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı Başvuruya Açıldı

Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı Başvuruya Açıldı

KAOS GL Derneği’nin 2014 yılında başlattığı Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı 2016. dönemi başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı.

Kaos GL Derneği tarafından SİDA fonunun desteğiyle başlayan Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı 2016 döneminde öncelikli olarak “homofobi ve transfobi karşıtı hareketin yerelde güçlenmesi”, “yerel LGBTİ örgütlerin kapasitelerinin arttırılması için idari destek”, “ayrımcılıkla mücadele”, “nefret suçları ve nefret söylemiyle mücadele” temalarındaki projeleri destekleyecek.

En fazla 7500 TL değerinde bir bütçeye sahip olan fondan yararlanabilecek kurumlar arasında sivil toplum kuruluşları, insan hakları alanında faaliyet gösteren dernekler ve herhangi bir kurumla bağı olmayan LGBTİ oluşumlar yer alıyor. Başvuru için kurumlardan başvuru formunu eksiksiz doldurmalarının yanı sıra, 2015 yıllarına dair gelir gider planını gösteren belge, resmi yıllık bütçelerinin kopyası talep ediliyor. Toplanılan evrakların dernek@kaosgldernegi.org adresine e-posta ile ve aynı zamanda posta ile en geç 4 Mart 2016 Cuma gününe kadar teslim etmeleri gerekmektedir.

KAOS GL Derneği tarafından açılan fona başvurmak için tıklayınız.