AnasayfaGirişimcilikKadın

Bizbizze Girişimci Güçlendirme Programı Başlıyor!

Bizbizze Girişimci Güçlendirme Programı Başlıyor!

Bizbizze Girişimci Güçlendirme Programı, şirket sahibi olan, sahip olduğu işi güçlendirmek isteyen kadınları bir girişimcinin ihtiyaç duyabileceği destek ve donanımla buluşturmayı hedeflemektedir. Program, tamamen ücretsizdir.

1-Başvuru (10 Nisan-25 Nisan 2019): Başvurularınız Bizbizze tarafından değerlendirilecek, değerlendirme sonrası başvuruları uygun bulunanlar kabul edilecektir. Formu tamamlanmamış adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

2-İlk Adım Görüşmeleri – Rehberlik (29 Nisan-8 Mayıs 2019): Başvurusu kabul edilen adayların BizBizze proje ekibinin yönlendirdiği envanterleri uygulaması ve yüz yüze görüşme içeren bir ilk adım/ rehberlik randevusuna gelmesi beklenmektedir. Bu aşamada amacımız katılımcı adaylarımızın gelişim alanlarını ve potansiyellerini keşfetmelerine destek olmaktır.

3-Kişisel Güçlendirme ve Girişimcilik Eğitimleri (13 Mayıs-21 Haziran 2019): Program katılımcıları BizBizze tarafından hazırlanan en az 70 saatlik eğitim programına katılacaktır. BizBizze, program süresi boyunca katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik eğitim çalışmaları geliştirecektir. Eğitim içeriği ve ders programı katılımcılarla İlk Adım Görüşmeleri/Rehberlik sırasında ve sonrasında email yoluyla paylaşılacaktır.

4-Koçluk (20 Mayıs-31 Temmuz 2019): Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye işbirliğiyle yürütülen bu program kapsamında her bir katılımcı 4 seans koçluk hizmeti alacaktır. Koçluk programı eğitimlerle eş zamanlı olarak başlayacaktır. Bu hizmetin süresi ve takvimi katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Eğitimin en başında, ICF Türkiye tarafından hizmetin kapsamı ve özelliklerine dair bir bilgilendirme oturumu yapılacaktır.

5-Mentorluk (Eylül 2019-Şubat 2020): Program katılımcılarına BizBizze tarafından mentor atanacak ve her bir adayın 6 seans mentorluk alması sağlanacaktır. Mentorluk programı eğitim ve koçluk programının tamamlanmasının ardından başlayacaktır. Bu hizmetin süresi ve takvimi katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre değişiklik gösterebilir.

6-Danışmanlık: Katılımcılara programın farklı evrelerinde, ihtiyaç duydukları konularda BizBizze’nin gönüllü danışmanları tarafından konu bazlı danışmanlık hizmeti verilecektir. Katılımcının ihtiyaç ve taleplerine göre düzenlenir. Hizmette herhangi bir limit söz konusu değildir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.