Anasayfaİnovasyon

Son Teknoloji Alışveriş ‘Amazon Go’ ile Başlıyor!

Son Teknoloji Alışveriş ‘Amazon Go’ ile Başlıyor!

Dünya e-ticaret sektörünün önemli ismi Amazon’nun son teknolojik uygulaması ‘Amazon Go’ ile klasik alışveriş anlayışı değişiyor. Son yıllarda yaptıkları yeniliklerle dağıtım sektöründe önemli ilerlemeler kaydeden Amazon, son olarak perakende sektörünün en yeni alışveriş teknolojisi Amazon Go’yu geliştirerek geleneksel alışveriş çizgilerini yıkamaya çalışıyor.

Amazon Go marketleri sayesinde müşteriler istediklerini alacak ve uzun kasa kuyrukları beklemeden alışverişlerini yapıp mağazadan ayrılabilecekler.

Peki bu nasıl mümkün olacak? Bu tarzda bir alışveriş yapmak için müşteriler, Amazon Go marketine indirdikleri mobil uygulama barkodunu okutarak giriyor. Alışveriş esnasında marketlere yerleştirilmiş son teknoloji bilgisayar sistemleri sayesinde ürünler raflarından kaldırıldıkları anda otomatik olarak müşterilerin sanal arabalarına ekleniyor. Ürünler tekrar rafa konulsa bile sistem bunu ayırt edebiliyor ve uzun kaa kuyruklarına gerek kalmadan müşteriler mağazadan ayrılıyor. Sonrasında alışveriş, Amazon tarafından çevrimiçi olarak ücretlendiriyor ve sanal ödeme sağlanıyor.

Amazon Go, şu anda Seattle’daki tek bir mağazada test edildi, ve yapılan açıklamalara göre 2017 yılının başından itibaren halka açılacak.

Amazon Go tanıtım videosu için tıklayınız.

Kaynak

Haber: Çiğdem Çiyitoğlu