AnasayfaGöç ve Mültecilerİnsani Yardım

Reykjavík Dans Festivali’nden Mültecilere Destek

Kasım 2015’te gerçekleşen Reykjavík Dans Festivali’nden elde edilen gelirin yarısı mülteciler için çalışan Lighthouse Refugee Relief kuruluşuna bağışlanacak.

2002’de İzlanda’da uluslararası koreografik pratik merkezi olarak kurulan Reykjavík Dans Festivali, bu yıl festivalin her zamankinden farklı bir vurgusu olduğunu duyurdu. Yıl boyunca ulusal ve uluslararası festivaller, atölye ve çalıştaylar düzenleyen RDF 2015’in Kasım ayında gerçekleştirdiği dans festivalinin bilet satışından elde edilen gelirin yarısını Lighthouse Refugee Relief adlı bir kuruluşa bağışlayacak.

Lighthouse Refuge Relief, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği verilerine göre Akdeniz yoluyla mülteci ve sığınmacıların en çok ulaştığı ülke olan Yunanistan‘a giriş için kullanılan Midilli adasında etkinlik göstermektedir.

Reykjavik Dans Festivali yapılacak bağışı “Midilli İzlanda’ya son derece uzak, ve Orta Doğu’da yapılan savaş ondan daha da uzak. Fakat bir şeyler yapabilmenin çeşitli yolları var. Gönüllü olabilirsiniz, kıyafet gönderebilirsiniz, para gönderebilirsiniz. Bunların tümünü yapmak mümkün. Elbette bir şeyler yapabilirsiniz. Biz de bu kasımda satılan her biletin yarısını Lighthouse Refuge Relief kuruluşuna bağışlayacağız. Çünkü bunu burada yapmasaydık, orada gönüllü olacaktık.” şeklinde dile getirdi. Ayrıca İzlandik Kızıl Haçı da festivale katılarak yapılacak yardıma destek verecek.

12227606_1010260602368257_3241845094502216342_n