AnasayfaEğitimGirişimcilik

Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Kadın Girişimcilere Yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Kadın Girişimcilere Yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Ankara Kalkınma Ajansı, kadınların girişimciliğini desteklemek ve kadınların ekonomik hayata katılımlarını artırmak amacıyla Kadın Girişimcilere Yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledi.

Ankara Kalkınma Ajansı binasında düzenlenen eğitim KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı (UGEP) çerçevesinde yürütülecek. Girişimci adayları 4 gün boyunca 32 saat ilgili konularda uzmanlardan eğitim alacak. Dört farklı bölümden oluşan eğitimde;  girişimcilik kavramı, işletme kavramı ve işletme fonksiyonları, iş planı kavramı ve öğelerine yönelik konular ile iş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmaları kavramları kursiyerlere aktarılacak. Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB tarafından onaylı sertifika sahibi olacak ve KOSGEB desteklerine başvurabilecek.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık; “Eğitim ile hâlihazırda proje fikri olan ancak ticari işletme sahibi olmayan kişilerin eğitimden yararlanarak girişimci olmaları ve girişimcilerin ürünlerinin ticarileştirilmesi hedefleniyor.” dedi.

Kaynak