AnasayfaEkonomik KalkınmaKadın

Hataylı Kadın Girişimci ve Kadın Kooperatifleri İstanbul’da buluşuyor

Hataylı Kadın Girişimci ve Kadın Kooperatifleri İstanbul’da buluşuyor

Save the Children öncülüğünde Antakya Belediyesi ve Bahçelievler Belediyesi işbirliğiyle, Hataylı Kadın Girişimciler ve Kadın Kooperatifleri İstanbul Buluşması 1-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Hatay’lı Kadın Girişimciler ve Kadın Kooperatifleri, Şubat ayında 11 ilimizi etkileyen ve tüm ülkeyi derinden sarsan depremlerin yaralarını sarmak için üretime devam ediyor. Hatay’lı sekiz kadın girişimci ve kadın kooperatifinin ürünleri, Antakya Belediyesi ve Save the Children işbirliği ile Bahçelievler Belediyesi’nin misafirperverliğinde İstanbul Bahçelievler Soğanlı Çadır’ında İstanbullularla buluşuyor.

1-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Hatay’lı Kadın Girişimciler ve Kadın Kooperatifleri İstanbul Buluşması kapsamında, kurulan stantlar saat 10:00 – 20:00 arasında Bahçelievler’de her gün ziyaretçilere açık olacak. Etkinlikte, kadın girişimciler ve kooperatiflerin el emeği göz nuru ürünleri sergilenecek ve ziyaretçiler bu ürünleri satın alma fırsatı bulacaklar.

Antakya Belediyesi, Save the Children Türkiye Ofisi ve Bahçelievler Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen bu etkinlik, ülkece depremzedelerin yanında olduğumuz göstermeyi hedefliyor. Söz konusu etkinlik, Hatay’lı kadın girişimciler ve kadın kooperatiflerinin ürünlerini alıcılarıyla buluşturmak, bölgedeki üretim faaliyetlerinin devam etmesini sağlamak ve kadınların ekonomik güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla destekleniyor.

Bu tarihler arasında stantları ziyaret edebilir, Hatay’ın yerel üreticilerinden alışveriş yapabilir ve Hatay’da depremden etkilenenlere destek verebilirsiniz. 

 

Kaynak: Save the Children

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0