AnasayfaİnovasyonTeknoloji

Amazon, yeni çıkarttığı e-kitabı satışa sunuyor!

Amazon, yeni çıkarttığı e-kitabı satışa sunuyor!

Amazon’un en temel ve en ucuz e-kitabı olan Kindle, hem daha canlı hem de daha iyi bir ekrana sahip olacak! Bu gibi daha birçok nedenden dolayı, herkes tarafından tercih edilecek yeni e-kitap okuyucusu “Kindle 9” olacak.

Kindle 9, eski sürümüne epey benziyor ancak 2 milimetre daha dar ve 0.4 milimetre daha ince olan yeni boyutlarıyla piyasaya sunuldu. 13 gram daha ağır hale getirilen e-kitap, uzun süre tutulması kolay ve oldukça sağlam bir yapıda görünüyor.

6 inçlik e-mürekkep ile ekran kontrastı iyileştirilen 167 piksellik e-kitap, ufak fontların okunmasını daha kolay hale getiriyor. Kindle 9’u, daha pahalı ve eski modeli Paperwhite’dan ayıran en büyük artısı ayarlanabilir ekran parlaklığının olmasıdır. Daha az LED ışığa sahip olsa da önceki modeliyle aynı parlaklığı verebilen cihaz, 24 kademelik ayarı sayesinde okuyucuların farklı ortamlarda rahat etmesini sağlıyor. Akıllı telefonlardaki gibi otomatik bir parlaklık ayarı yok ancak manuel olarak kolayca ayarlanabiliyor. Özel sayfa çevirme düğmeleri olmasa da, geliştirilmiş dokunmatik ekranı tek elle okumalar için oldukça uygundur. Şarj olma süresine gelirsek; 5 Watt’lık bir güçle 4 saatte tamamen şarj edilebiliyor ve ortalama 14 saatlik bir okuma süresi sağlıyor.

Kindle 9’un fiyatı ise 4 GB depolama alanı ile birlikte £69.99′dur. Kısacası lüks ürün istemeyen, banyo veya havuza sokmadığınız bir e-kitap okuyucusuysanız, Kindle 9 sizin için ideal bir seçenek olarak bulunuyor.

Kaynak