AnasayfaSürdürülebilir KalkınmaSürdürülebilirlik

Birleşmiş Milletler Dünya Veri Forumu Güney Afrika’da Yapılacak

Birleşmiş Milletler Dünya Veri Forumu Güney Afrika’da Yapılacak

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler Dünya Veri Forumu, Güney Afrika İstatistik Kurumu’nun ev sahipliğinde 15-18 Ocak 2017 tarihlerinde Cape Town’da yapılacak. Birleşmiş Milletler Dünya Veri Forumu’nda 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi için ortaklık, koordinasyon ve kapasite geliştirme alanlarındaki konular üzerinde durulacak.

Bu benzersiz etkinlikte birçok farklı ülkeden hükümetler, işletmeler, sivil toplum kuruluşları, bilimsel ve akademik topluluklar bir araya gelecek. Ayrıca forum dünyanın dört bir yanından gelen istatistik uzmanlarının birbirleriyle tanışması için iyi bir fırsat sunacak.

Dünya üzerindeki veri ve istatistiklere göre küresel gelişimi ölçmek için yenilikçi yollar araştırmayı amaçlayan forum, aynı zamanda 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi hakkında uygulanan politika kararlarını da bildirecek.

Sürdürülebilir kalkınma için verilerin kullanımını geliştirmeyi amaçlayan önemli konuların konuşulacağı forumda, veri laboratuvarlarına ve etkileşimli platformlara da katkı sağlanacak. Ayrıca Dünya Veri Forumu’nun herkes için daha iyi veri sunacak yeni girişimler ve çözümler başlatılması hedefleniyor.

Programa ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak

Haber: Çiğdem Çiyitoğlu