AnasayfaEğitimTeknoloji

Habitat Derneği, Bulut Bilişim Eğitmen Eğitimi Başvuruları Başladı!

Habitat Derneği, Bulut Bilişim Eğitmen Eğitimi Başvuruları Başladı!

Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği toplumun farklı kesimlerinin bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve Türkiye’nin e-dönüşümüne destek vermek temel vizyonu ile Türkiye’nin 81 ilinde ortak sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Ortak olarak geliştirilen “Geleceğini Tasarla Programı” ile eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odak alan üzerinde çalışmalarını sürdürmektedirler.

“Bulut Bilişim” Eğitmen Eğitimi, 31 Temmuz  – 3 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Eğitim, projemizin eğitmenleri arasından Master Eğitmen olarak seçilmiş ve yetiştirilmiş gönüllü master eğitmenlerimiz tarafından verilecektir. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar, eğitim sonunda katılım belgesi alacaklardır. İlk eğitimlerini başarıyla verdiklerinde ise eğitmen belgesini alarak proje kapsamındaki eğitmenler arasına katılacaklardır.

Eğitmen Eğitiminin Kapsamı Nedir?

Bulut bilişim eğitmen eğitimi ile gönüllü eğitmen adaylarına, internetin geçmişten günümüze yaşadığı tarihsel dönüşümden başlayarak, bulut teknolojisinin ne olduğu ve neden önemli olduğunu, bulut bilişimin yararlarını ve zararlarını, hangi araçlarla yönetildiği ve ne tür uygulamalar geliştirilebildiği konusunda bilgilendirme içeren bir eğitim verilecektir. Aynı zamanda eğitim içerisinde, bulut teknolojileri yaygınlaşması ile konuşulmaya başlanan Azure ve benzer sağlayıcılar hakkında bilgilendirme de bulunmaktadır. Eğitim kapsamında, Bulut teknolojilerinin geleneksel sunucu ve barındırma hizmetlerinden ayrıldığı noktalar da göz önünde bulundurularak, kullanıcıların hayatlarında bulut teknolojilerine nasıl yer vereceklerini anlatmaktadır.

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 150 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

Katılımcıların konaklama, yeme – içme, ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 22 Temmuz 2018

Başvuru Formuna Ulaşmak için Tıklayınız. 

Sorularınız için; bilisim@habitatdernegi.org üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.