AnasayfaGenelGöç ve Mülteciler

HOPES Proje Teklif Çağrısı Başladı

HOPES Proje Teklif Çağrısı Başladı

HOPES (Higher and Further Education Opportunities for Syrians), Suriyeli mültecilere ve Türkiye, Mısır, Kuzey Irak, Ürdün gibi ev sahibi ülkelere yönelik yenilikçi eğitim girişimlerini ve kısa vadeli projeleri desteklemek için proje teklif çağrısı başlatıyor. Proje teklif çağrısının amacı yenilikçi yüksek eğitim seçenekleri ve dil kursları da dahil olmak üzere yüksek öğrenim programlarına ve eğitim kurslarına kaydolan ve eğitilen, ortaokul sonrası yaştaki Suriyeli ve ev sahibi ülkelerdeki genç  sayısını artırmak.

HOPES eğitim ve öğretim kurumlarının mültecilerin özel durumlarıyla baş edebilme kapasitelerini artırmayı, Suriyeli ve ev sahibi ülkelerdeki  gençleri daha ileri ve yüksek öğrenime erişim imkanlarıyla donatmayı amaçlıyor. Ayrıca, çevrimiçi kaynaklara, yenilikçi kurslara ve eğitim desteğine daha iyi erişim yoluyla mülteci eğitimini geliştirmeyi hedefliyor.

Kimler Başvurabilir?

Proje teklif çağrısı boyunca Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan, Türkiye ve/veya Suriye ‘den maksimum 40 proje desteklenecek.

Yerel veya bölgesel  kuruluşlar 6 bin Euro – 60 bin Euro aralığında, maksimum 18 ay süreli projeler için hibe talebinde bulunabilirler.

Nasıl Başvurulur?

Başvurular cfp@hopes-madad.org adresine gönderilmeli. İlk çağrı 1 Mayıs 2017 tarihine kadar açık olacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

kaynak.