AnasayfaEğitimKalkınma

Sosyal Kooperatif Hackathonu Başlıyor!

Sosyal Kooperatif Hackathonu Başlıyor!

“Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni” kapsamında 30 Eylül – 02 Ekim 2018 tarihlerinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi’nde  Sosyal Kooperatif Hackathonu düzenlenecek.

Sosyal Kooperatif Treni projesi kapsamında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi’nde 30 Eylül – 02 Ekim 2018 tarihlerinde sosyal kooperatifçilik üzerine çalışan bireylerin/grupların bir araya gelerek uzman mentörlerin katkılarıyla çalışma modelleri oluşturduğu, grup ve vizyon çalışmaları gerçekleştirdiği Sosyal Kooperatif Hackathonu düzenlenecek. Katılımcıların  2 Ekim tarihinde sunumlarını gerçekleştirmelerinin ve geliştirilen fikirlerin jüri tarafından değerlendirilerilmesinin ardından birinciye 5.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye ise 3.000 TL ödül verilecek.

“Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni”

Projenin Tanıtım, Bilgilendirme Eğitim ve Farkındalık oluşturma faaliyetleri kapsamında; “Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni” ile onbir ili kapsayan teknik geziler planlanmıştır. Bu teknik gezi ile gerçekleştirilecek ziyaretlerde, kamuoyunun dikkatinin bu alana çekilmesi, sosyal kooperatiflerin tanıtımı, kuruluş için yerel insiyatiflerin harekete geçirilmesi, gidilen illerde yerel idareler nezdinde yapılacak programların yanı sıra, üniversitelerde yapılacak panel ve söyleşiler ile farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.  Bu proje kapsamında ilk olarak; 1 Ekim 2018 tarihinde Ankara’dan hareket edecek Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni’nin, ziyaret ettiği şehirde, konu ile ilgili ve yetkin uzman kişilerin, akademisyenlerin, öncü kooperatif temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve Bakanlık temsilcilerimizin katılımı ile toplantılar gerçekleştirilecek, yerel idareler nezdinde yapılacak programların yanı sıra üniversitelerde söyleşiler düzenlenecektir. 

Sosyal Kooperatif Hackathonu’na başvuru için tıklayınız.