AnasayfaGirişimcilikRekabetçilik

Failure Week (Başarısızlık Haftası) İstanbul Teknik Üniversitesi’nde

Failure Week (Başarısızlık Haftası) İstanbul Teknik Üniversitesi’nde

İTÜ Girişimcilik Kulübü ve İTÜ GİNOVA ortaklığında; “Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil, daha iyi yenil.” mottosuyla bu sene ikincisi düzenlenen Failure Week atölyeler, paneller, İş Batırdım Gecesi ve daha birçok etkinlik ile 7-8 Mayıs’ta İTÜ’de gerçekleştirilecek. Failure Week’e katılanlar olumsuz bir sonuç olarak gördükleri başarısızlığın, aslında başarıya giden yolda en önemli başlangıç olduğu düşüncesiyle tanışacak.

Başarıya giden yolda en büyük engellerden birinin başarısızlık korkusu olduğuna inanıyoruz. Başarının çokça takdir gördüğü ve el üstünde tutulduğu bu zamanda, o başarıya giden yoldaki inişilerin, vazgeçişlerin, mağlubiyetlerin göz ardı edildiğini düşünüyoruz. Halbuki önemli olanın başarısızlığın getirdiği olumsuz duyguya kapılmadan başarısızlığı gururla sahiplenip, ondan ders çıkarıp, yılmadan devam etmek olduğunu biliyoruz söylevi ile yola çıkan İTÜ Girişimcilik Kulübü bilinmezliklerle dolu girişimcilik çevresinde kendi yolunu bulma çabası olduğundan kişilerin en çok başarısızlık korkusuyla yüzyüze geldiği süreci tanıtmayı amaçlıyor.

2017 yılında başlayan ve geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan Failure Week’te amaç potansiyel girişimcilere ve kendi yolundan gitmek isteyen herkese hata yapma ve başarısız olmanın başarıya gölge düşürmek yerine başarıya giden yolda hayatın doğal ve sağlıklı bir parçası olduğu farkındalığını yaratmak.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Kaynak