AnasayfaGenel

Dünya Demokrasi Forumuna Katılım için Başvurular Başladı

Dünya Demokrasi Forumuna Katılım için Başvurular Başladı

Dünya Demokrasi Forumu 2016 7-9 Kasım 2016 tarihlerinde Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenecek. ‘Demokrasi ve eşitlik eğitim meselesi mi?’ başlığı altında yapılacak olan forum eğitim ve demokrasinin birbirlerini nasıl pekiştirdiğini göstererek, yeni sosyal bölünmelerin risklerini tartışmaya açacak.

Dünya Demokrasi Forumu 2016 eğitim ile sosyal farkındalıkların köprü oluşturmasına ve farklı demokrasilerden gerçek bir kazanç sağlama konusunda nasıl yardımcı olabilir sorusuna yanıt aramaya çalışacak. Bu forum eğitim sistemlerinin demokrasiye etkisini analiz edecek ve yaratıcı girişimleri tanımlayacak aynı zamanda demokrasi merkezli eğitim sistemlerinin etkisini analiz ederek nasıl daha fazla demokrasi merkezli eğitim yapabilir bu konuda yenilikçi girişimleri ve uygulamaları belirlemek ve sistemsel değişimi tetiklemek için potansiyellerini değerlendirecek.

Foruma katılmak isteyen adayların kendi STK/gönderici kurumlarından aldıkları destek yazısıyla beraber bir başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca, YouTube’da bir dakikalık başvuru formuna ekli linkle kısa bir video eklemelidirler. Seçilen katılımcılar 5-7 Kasım 2016’da yapılacak olan gençlik eğitimine davet edilip Avrupa Konseyi ve onların gençlik çalışmaları hakkında bilgi edinerek birbirlerini tanıyacak, fikir geliştirecek, eylem planlayacak ve uluslararası eğitmenlerin rehberliğinde çalışacaklardır.

Forumun ortak dili İngilizce olacaktır. Konaklama ve seyahat masrafları Avrupa Konseyi tarafından karşılanacaktır. Foruma başvuru için son tarih 25 Temmuz, 2016, Avrupa saatiyle gece yarısıdır.

Forum hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.