Anasayfaİş FırsatlarıGenç

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES) Stajyer Başvurularını Bekliyor!

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES) Stajyer Başvurularını Bekliyor!

CIES Staj Programı, üniversite öğrencilerinin ve yeni mezunların uluslararası ilişkiler alanında bilgi ve becerilerini geliştirebilmeleri için fırsatlar yaratan bir programdır. Bunların yanı sıra stajyerlerin araştırma yapmalarını ve projeler üzerinde çalışabilmelerini sağlamaktadır.  

CIES, uygulamalı ve politika odaklı araştırmalar yürütürken stajyerlerin kapasitelerini geliştirmektedir. Ayıca nefret suçları ve coğrafi konulardaki kaygılarla ilgili stajyerlerin bilgilerine katkıda bulunmaktadır. Avrupa Birliği kurum ve politikaları, bölgesel kooperatifleri, küresel yönetimleri, demokrasi, sivil katılım, liderlik, gençlik, toplumsal cinsiyet, enerji, güvenlik gibi ortak konuların haricinde coğrafi bir odakla Kafkasya’nın da içinde bulunduğu Karadeniz, Akdeniz, Güneydoğu Avrupa, Transatlantik ilişkileri, Ortadoğu ve Yunanistan-Türkiye ilişkilerini de kapsamaktadır.

Stajyerler Kadir Has Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdürürken CIES onlara çalışma alanı, kütüphane ve üniversitenin diğer kaynaklarını sunmaktadır. Üniversite, şehrin merkezinde bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul’un tarihi ve kültürü açısından zengin bir bölge olan Haliç kıyılarında yer almaktadır.

Staj için açılan pozisyon ücretsizdir ancak Erasmus+ Programı ya da benzer hareketlilik programları çerçevesinde ödeme yapılabilir. 

Başvuru yapmak için CV’nizi ve en az 200 kelimeden oluşan motivasyon mektubunuzu, konu kısmına “INTERNSHIP” yazarak cies@khas.edu.tr adresine gönderiniz. Bütün dosyalar ingilizce olmalıdır. Özellikle en az 3 ay staj yapabilecek ve sosyal bilimler geçmişi olan adayların başvuruları öncelik kazanacaktır.