Yarını Kodlayanlar Projesi Ankara’da Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor!

Habitat Derneği ve Türkiye Vodafone Vakfı ortaklığıyla gerçekleştirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi gönüllü eğitmenlerini arıyor!

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için Yarını Kodlayanlar projesinde bir araya geldi. “Yarını Kodlayanlar” projesindeki eğitimler ile sadece “teknoloji tüketen değil”, aynı zamanda “teknoloji üreten” bir neslin yetiştirilmesi amaçlanıyor.

“Yarını Kodlayanlar” Projesi’nin 21-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine, proje kapsamında, sadece Ankara’dan gelen başvurular kabul edilecektir. Kontenjan 20 kişiyle sınırlıdır. 21-25 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, bilgisayar kullanma becerisi olan ve kodlama konularına yönelik çocuklara eğitim verme motivasyonuna sahip, 15-30 yaşları arasındaki proje illerinden yaşayan gençlerin eğitmen eğitimine başvurması beklenmektedir.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri, BTK bünyesinde oluşturulan kodlama sınıfında 3 aylık bir program dahilinde dönüşümlü olarak hafta sonları çocuklara eğitimler vermeleri ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin elçiliğini yapması beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2018

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Kaynak

Please follow and like us: